Kiállítás és díjkiosztó a Gaál Imre Galériában

2024.09.25

A pesterzsébeti iskoláknak meghirdetett rajzpályázaton a mi iskolánk is részt vett.
Sóós Zsuzsanna, Varga Beáta tanítónők és Brecsokné Kertész Ágnes tanárnő készítette fel tanítványait a "Pesterzsébet, kedvenc helyem" című rajzpályázatra.

Diákjaink szép eredményeket értek el:

A legfiatalabbak közt kimagasló elismerésben részesült Molnár Márton 2. osztályos tanulónk.

Az idén már 5.b osztályos Szigeti-Kasszián Liza hatalmas ajándékcsomagot vehetett át Szabados Ákos polgármester úrtól. Gratulálunk a kimagasló eredményéhez!

Külön elismerésben részesültek: Molnár Gyöngyvér és Lőrincz Natália, akik a tavalyi tanévben 8.b osztályos tanulóink voltak.

Sok tanulónk az utolsó napokban, júniusban dolgozott azokon a rajzokon, melyek most egy hónapig a Gaál Imre Galériában láthatók, sőt, bízunk benne, hogy a felajánlott alkotásaik még sokáig díszíteni fogják a pesterzsébeti Polgármesteri Hivatal falait.

A kiállítás a dél-pesti kerületek: Csepel, Pesterzsébet, Soroksár és Ferencváros alkotóinak is otthont adott. Itt láthatók Varga Sándor, Vajda Ferenc, Ledniczky Gyula és Végvári Lászlóné kisvárosaink utcáiról, tereiről készült akvarelljei, olajfestményei, melyek természethű ábrázolásukkal egyszerűen tárják a nagyközönség elé a régi világot. Ezek a régi házfalak, régi utcák nyomai még a 100 éves Pesterzsébeten most is megtalálhatók.

A nagyterem oldalfalán Fejes-Tóth Gábor három megkapó képét pályázati úton nyerte az intézmény. Az erzsébeti templomról esti kivilágításban, illetve két halszemoptikás festmény pesterzsébeti helyszínekről nagyon tetszett tanulóinknak is.

A gyönyörű zenei nyitány után a gyerekek boldogan vettették magukat a finomságokra: pogácsa, édesség, üdítő oltotta éhüket, szomjukat. Köszönjük a szervezők, a galéria munkatársainak áldozatos munkáját!

Brecsokné Kertész Ágnes

Budapest, 2024.09.18.