Spar futás

2024.10.16

SPAR FUTÓFESZTIVÁL, ahol mindenki célba ér

A 39. SPAR Budapest Maraton egyik legnépszerűbb versenyszáma a SPAR Maratonka iskolai futam 2.3 km volt. Ez a táv mindenki számára teljesíthető. Mi is ott voltunk az osztálytársakkal, családokkal, barátokkal… Egy ideális kezdő táv, amely lefutása nagy sikerélményt adott.

Az iskolánk 159 fővel nevezett erre a nagy futó eseményre! Az általános iskolai tanulók mellett középiskolából is rajthoz álltak. Jó volt látni, hogy egyre több szülő is teljesítette a választott távot, nemcsak a 2.3 km-t, hanem az 5 és 10 km-t is.

A közös bemelegítés után együtt mentünk a rajthelyre. A rajtzónában már nagy izgalommal vártuk az indító jelet. Nagyon sok versenyző volt és egy kis időnek el kellet telni, hogy futni tudjunk.

Volt, aki egyedül, voltak, akik szülővel, de néhány kis gyerek Zsuzsa nénivel futott el a célig.

Mindenki beért a célba és ott a nyakába akasztották a megérdemelt érmet és megkapták az ajándékcsomagot.

Sokan még nézelődtek a futófesztiválon és vártuk a sorsolás eredményét. Sajnos nem húzták ki az iskolánkat, mert a létszám kevés volt /159 fő/. A győztes iskola 400 fővel nyert SPAR és INTERSPAR utalványt. Remélem a következő futófesztiválon sikerül nekünk is legalább ilyen nagy létszámmal részt venni, hiszen nem kevés gyerek jár ide.