Sulizsák

2024.04.19

Az idén először szervezte meg a DÖK a SULIZSÁK programot az általános iskolások részére. A Sulizsák Program keretein belül ruhagyűjtési nap került megrendezésre az iskolában, ahová az iskola tanulói behozhatták az otthon és környezetükben már nem használt, a program előírásainak megfelelő ruhákat, kiegészítőket, cipőket.

Az osztályok zsákokat kértek, és otthon a szülők segítségével töltötték fel. Ezeket a ruhadarabokatújra hasznosítják. Nemcsak a diákok, de a pedagógusok is aktívan részt vettek a gyűjtésben. Két nap állt rendelkezésre a zsákok behozására. A kijelölt napon csak gyűltek-gyűltek a csomagok a kisteremben. Az elszállítás napján a 8.a és a 8.b osztály segített a pakolásokban.

Az átvett súly mennyisége 1965 kg lett!

Az iskola a leadott súly függvényében támogatást fog kapni, s az így kapott összeget a DÖK és az alsó tagozat a gyerekek számára tudja felhasználni a színvonalas programok szervezésére és jutalmazására.

Köszönjük minden résztvevőnek a munkáját!

Szeretnénk ezt a programot a következő évben is újra meghirdetni!!

A DÖK